Slide 1
Хвърчащата класна стая
Иновативно обучение

Дигитално помагало в помощ на зрелостника в подготовката за ДЗИ

Slide 1
IMPR education
Иновативно обучение

Дигитално помагало в помощ на гимназиста в обучението по български език и литература

Slide 1
Хвърчащата класна стая
Иновативно обучение

Дигитално помагало в помощ на гимназиста в обучението по български език и литература

Slide 2
IMPR education
Иновативно обучение

Литературата в гимназиалното образование
Обяснени основни правописни, граматични, лексикални и пунктуационни правила

previous arrow
next arrow
Static overlay
Няколко причини да избереш „Хвърчащата класна стая“, или IMPR education

Помощник в анализа на художествения текст и възможност за усъвършенстване на езиковата култура

Дигитален ресурс, който е:

• с най-високо качество/стойностното обучение

• съобразен с учебните програми на МОН

• съчетаващ традиционното и модерното обучение / иновативно обучение

• създаден от професионалист

Дигиталният ресурс предлага:

• обучение, което няма еквивалент у нас

• обучение, което е престижно

• обучение, сравнимо с платформите на известни световни университети

• обучение, което е вдъхновяващо

Дигиталното помагало:

• е незаменим помощник в самоподготовката от 8. до 12. клас
• е незаменим помощник в анализа на художествения текст
• е незаменим помощник в усвояването на правилата в българския език

8. клас
Очаквайте карти за:
1. Старогръцка митология

Митът за Прометей
Тивански митологичен цикъл (митове за Едип)
Троянски митологичен цикъл

2. „Илиада“ (I, VI, XXII, XXIV песен) на Омир

3. „Любов“ на Сафо

4. „Антигона“ на Софокъл

5. Библия
Книга Битие и книга Изход (библейски сюжети за грехопадението, Каин и Авел, Мойсей)
Евангелие от Матей
Евангелие от Йоан

6. „Пространно житие на Константин – Кирил Философ“

Константин Преславски – „Азбучна молитва“

8. Черноризец Храбър – „За буквите“

„Декамерон“ (Ден първи, новела трета – „Притчата за трите пръстена“) на Джовани Бокачо

10. „Дон Кихот“ (I и VІІІ глава, I част) на Мигел де Сервантес

11. „Хамлет“ на Уилям Шекспир

11. Сонет 91 и 130 на Уилям Шекспир

9. клас
Очаквайте карти за:
1. „Пътешествията на Гъливер“ на Джонатан Суифт
*част първа, първа глава; част втора, първа глава

2. „Дон Жуан“ на Джордж Байрон
*осма песен

3. „Евгений Онегин“ на Александър Пушкин
*трета и осма глава

4. „Дядо Горио“ на Оноре дьо Балзак

5. „Мадам Бовари“ на Гюстав Флобер

6. „Сплин“ на Шарл Бодлер

7. „Есенна песен“ на Пол Верлен
8. „История славянобългарска“ („Предисловие“) на Паисий

9. „Изворът на Белоногата“ на Петко Славейков

11. „Майце си“ на Христо Ботев

12. „Моята молитва“ на Христо Ботев

13. „Хаджи Димитър“ на Христо Ботев

14. „Обесването на Васил Левски“ на Христо Ботев

15. „Странник“ – стихотворение на Христо Ботев
10. клас
1. „Левски“ на Иван Вазов

2. Из „Под игото“: главите „Гост“, „Новата молитва на Марка“, „Пиянство на един народ“ на Иван Вазов
3. Из „Бай Ганьо. Невероятни разкази за един съвременен българин“: „Бай Ганьо се върна от Европа“ на Алеко Константинов

4. „Cis moll“ на Пенчо Славейков

5. „Арменци“ на Пейо Яворов
6. „Две хубави очи“ на Пейо Яворов
7. „В часа на синята мъгла“ на Пейо Яворов

8. „Да се завърнеш…“ на Димчо Дебелянов

9. „Гераците“ на Елин Пелин

10. „Септември“ на Гео Милев

11. „Зимни вечери“ на Христо Смирненски
12. „Повест“ на Атанас Далчев

13. „Индже“ на Йордан Йовков

14. „Албена“ на Йордан Йовков
15. „Писмо“ („Ти помниш ли…“) на Никола Вапцаров

16. Из „Тютюн“ (1951 г.): І и ХVІ глава от І част на Димитър Димов

17. „Дърво без корен“ на Николай Хайтов
18. „Нежната спирала“ на Йордан Радичков

11. и 12. клас
1. „Борба“ на Христо Ботев

2. „До моето първо либе“ на Христо Ботев

3. „Паисий“ на Иван Вазов

4. „Новото гробище над Сливница“ на Иван Вазов
5. „При Рилския манастир“ на Иван Вазов

6. Из „Бай Ганьо. Невероятни разкази за един съвременен българин“: „Бай Ганьо журналист“ на Алеко Константинов (очаквайте)

7. „Спи езерото“ на Пенчо Славейков
8. „Градушка“ на Пейо Яворов
9. „Две души“ на Пейо Яворов

10. „Спасова могила“ на Елин Пелин

11. „Ветрената мелница“ на Елин Пелин
12. „Андрешко“ на Елин Пелин
13. „Аз искам да те помня все така“ на Димчо Дебелянов

14. „Приказка за стълбата“ на Христо Смирненски

15. „Вяра“ на Никола Вапцаров
16. „История“ на Никола Вапцаров (очаквайте)
17. „Молитва“ на Атанас Далчев (очаквайте)
18. „Потомка“ на Елисавета Багряна (очаквайте)

19. „Песента на колелетата“ на Йордан Йовков
20. „Железният светилник“ на Димитър Талев (очаквайте)

21. „Балкански синдром“ на Станислав Стратиев (очаквайте)
22. „Ноев ковчег“ на Йордан Радичков (очаквайте)
23. „Колко си хубава!“ на Христо Фотев (очаквайте)
24. „Посвещение“ на Петя Дубарова (очаквайте)
25. „Балада за Георг Хених“ на Виктор Пасков (очаквайте)
26. „Честен кръст“ на Борис Христов (очаквайте)
27. „Крадецът на праскови“ на Емилиян Станев (очаквайте)

Pricing
Абонаменти
Избери подходящия план

Месечен абонамент

49.90 лв.

на месец

  1. достъп до цялото съдържание
  2. еднократно плащане
  3. активира се веднага след извършване на плащането
  4. възможност за ползване на абонамента на две устройства едновременно
  5. плащане с банкова карта

6-месечен абонамент

149.90 лв.

за 6 месеца

  1. достъп до цялото съдържание
  2. еднократно плащане
  3. активира се веднага след извършване на плащането
  4. възможност за ползване на абонамента на две устройства едновременно
  5. плащане с банкова карта

Годишен абонамент

199.90 лв.

за 12 месеца

  1. достъп до цялото съдържание
  2. еднократно плащане
  3. активира се веднага след извършване на плащането
  4. възможност за ползване на абонамента на две устройства едновременно
  5. плащане с банкова карта
КЛАСАЦИЯ
Литература – най-добри постижения
1. Емилия Стоянова, Благоевград 340 т.
2. Христина Оронова, Село Бистрица 102 т.
3. Кремена Димитрова, Добрич 91 т.
4. Мария Султанова, София 63 т.
5. Яна Велинова, гр. Сливен 54 т.
6. Александра Христова, Перник 51 т.
7. Х. А., ... 41 т.
8. Лилия Петрова, София 39 т.
9. Божидара Стойчева, Първомай 36 т.
10. Катя Атанасова, Димиъровград 24 т.
Езикова грамотност – най-добри постижения
1. Емилия Стоянова, Благоевград 355 т.
2. Христина Оронова, Село Бистрица 299 т.
3. Яна Велинова, гр. Сливен 158 т.
4. Александра Христова, Перник 113 т.
5. Х. А., Петрич 78 т.
6. Х. А., ... 68 т.
7. Катя Атанасова, Димиъровград 51 т.
8. Цвети Бобойчева, Петрич 49 т.
9. Кремена Димитрова, Добрич 49 т.
10. Божидара Стойчева, Първомай 47 т.
Block
Огромен дигитален ресурс с:
0
задачи по литература
0
задачи за езикова грамотност
0
упражнения с езикови задачи по формат на ДЗИ
0
карти в помощ на анализа на творбите
error: Съдържанието е защитено.